شما اینجا هستید:

ماتریس PPE و کاربرد های آن

تجهیزات حفاظت فردی چیست

فهرست مطالب

در ابتدا باید گفت معنای لغوی ماتریس ppe ، عبارت « نرم افزار کنترل وسایل حفاظت فردی » است که شامل دو جزء مفهومی می‌باشد. یک عنوان، ماتریس و دومین قسمت، اصطلاح « وسایل حفاظت فردی » است. برای درک بهتر از واژه ماتریس ppe  بهتر است در ابتدا تعریفی جامع از معنای اصطلاح ppe  داشته باشیم تا بتوانیم مفهوم آن را در کنار واژه ماتریس به درستی عنوان کرده و درک کنیم.

معنای اصطلاح ppe

میتوان گفت معنای این اصطلاح در لغت « تجهیزات حفاظت فردی » در محیط کار است. وسایل حفاظت فردی در واقع وسایلی هستند که ایمنی و حفاظت از فیزیک و جان عوامل کار را در محیط کاری محیا می‌کنند. مانند کلاه ایمنی که یکی از وسایل حفاظت فردی برای محافظت از هر گونه ضربه به قسمت سر است. این وسیله در حفاظت از جسم و جان کارگرانی که در محیط ساخت و ساز ساختمانی مشغول به کار و فعالیت هستند، کاربرد داشته و استفاده از آن حیاتی می‌باشد.

یا وسیله ای مانند عینک ایمنی کار که برای محافظت از چشم های استادکاران و کارگران از تماس با مواد شیمیایی، پرتاب اجسام ریز و… استفاده می شود.

تجهیزات حفاظت فردی

اهمیت استفاده از نرم افزار کنترل وسایل حفاظت فردی

قطعا شناسایی تجهیزات مورد نظر بسیار مهم است و یک کارفرما با انتخاب درست و استفاده بموقع از انواع تجهیزات ایمنی مربوط به محیط کاری خود می تواند از بسیاری از حوادث ناگوار جسمی و جانی در محیط حرفه و کار خود جلوگیری کند. این انتخاب درست و بموقع می تواند جان و سلامت تمام کارکنان او را حفظ کرده، و ایمنی آنها را تامین کند. آگاهی از این مهم که چه تجهیزاتی برای محیط کاری خاص لازم است و چه تعداد از آن در همان لحظه در انبار و محیط کاری موجود است و در دسترس کارگران است و چه ابزاری کسری دارد و به اندازه کافی موجود نمی‌باشد و نبود آنها احتمال خطر را افزایش می‌دهد، مسئله ای بسیار مهم و اساسی به نظر می رسد. اینجاست که آشنایی و بهره وری از نرم افزار کنترل وسایل حفاظت فردی در هر محیط کاری بسیار مهم و کاربردی به نظر می رسد.

نقش ماتریس ppe

می دانید که مدیریت و انجام این کار بسیار زمانبر و محتاج دقت بسیار بالا و بررسی دائم می باشد. حتی با تلاش کردن در انجام این کار به بهترین نحو، باز هم مبحث مدیریت تجهیزات، بسیار پیچیده است و این بسیار طبیعیست که تکیه و بسنده کردن، صرفا بر توانایی نیروی انسانی، کاری سخت و همراه با خطا و صرفه زمان زیادی خواهد بود.

اینجاست که شناخت و استفاده از نرم افزار کنترل وسایل حفاظت فردی، بسیار مفید و راه گشاست و با یاری گرفتن از آن، میتوان بهترین نتیجه را به دست آورد. در ادامه این مقاله شما را با توانایی های این نرم افزار آشنا خواهیم کرد.

PPE

ماتریس ppe چیست ؟ و چه خدماتی ارائه می دهد ؟

همانطور که از معنی لغوی آن می‌توان فهمید ماتریس ppe یک نرم افزار پیشرفته در زمینه مدیریت تجهیز کردن کارگران به وسایل ایمنی کار است. با استفاده از این نرم افزار علاوه بر دقت بالای آن و رسیدن به نتیجه مطلوب، از سایر ویژگی های آن نیز بهره مند خواهید شد و می‌توانید ایمنی و امنیت کارخانه و کارگاه خود را تضمین کنید. ماتریس ppe خدمات جالب توجه زیادی را به کاربر ارائه می دهد و کار را برای آنها بسیار تسهیل کرده و دقت کار را بسیار بالا می‌برد. این نرم‌افزار بستر را برای جمع آوری و در دسترس داشتن اطلاعات آماری دقیق، راجع به موجودی‌ها و کسری‌های تجهیزات مورد نیاز، نوع و تعداد آنها و … فراهم کرده و کار را برای کاربر بسیار تسهیل می کند.

PPE چیست

خدمات ارائه شده توسط نرم‌افزار کنترل وسایل حفاظت فردی

از جمله توانایی های این نرم‌افزار در کمک به کارفرما می توان به موارد زیر اشاره کرد.

  • هر نوع از وسایل و تجهیزات حفاظت فردی را به طور مجزا تحلیل کرده و آمار موجودی آنها را در هر لحظه ارائه میدهد.
  • شما می‌توانید از طریق این نرم افزار آمار دقیقی از تعداد و سایز و … تجهیزات مورد نیاز محیط کاری خود، به راحتی به دست بیاورید.
  • علاوه بر دقت در این آمار، جمع‌آوری اطلاعات، مانند سایز، تعداد و تجهیزات مورد نیاز هر کارگر نیز توسط نرم‌افزار انجام شده و کار برای کارفرما بسیار آسان و مطمئن می‌‌شود.
  • کار با نرم‌افزار آسان بوده ودسترسی به اطلاعات بسیار سریع و تسهیل شده است.
  • اطلاعات و آمار در این نرم‌افزار بصورت طبقه بندی شده درج و ارائه می شود و منطبق با نیاز هر محیط کاری، قابل تنظیم و استفاده است.
  • نرم افزار این امکان را فراهم می‌کند که در بازه زمانی مشخص تجهیزات ایمنی مورد نیاز به دست نیروهایی که طبق آمار به آن احتیاج دارند برسد.
  • قابلیت مدیریت انبار و اطلاعات دقیق از مشخصات تجهیزات و ثبت و ارائه حواله ورود و خروج هر تجهیزاتی به و از انبار، همچنین قید قیمت تجهیزات مورد نظر از دیگر خدمات این نرم افزار می‌باشد.
  • توانایی تعیین سهمیه ی تمام افراد بر اساس پست و کاری که در آن مشغول به کار هستند.
  • قابلیت استفاده و بکار بردن در چند انبار با اطلاعات مرتبط به یکدیگر
  • شما می توانید حتی دریافت های جزئی و موردی را هم ثبت کرده و به مجموعه اضافه کنید.

بکارگیری از این نرم افزار بسیار کمک کننده و مفید بوده و مدیریت ایمنی و تجهیزات ایمنی یک کارخانه بزرگ تا یک کارگاه را برای کارفرما میسر و آسان می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مطالب مرتبط
درخواست مشاوره